FB API + Python

Ostatnio kumpel był na imprezie, na której poznał fajną dziewczynę… i żyli długo i szczęśliwie ^^. Tak naprawdę znał tylko jej imię i na drugi dzień głowił się jak ją namierzyć. Prościej było wziąć po prostu jej nr, no ale jak to mawiają starożytni kukurgistańczycy: mądry Polak po obiedzie.

W pierwszej kolejności ofc event na facebooku i przeglądanie zaproszonych ludzi, a że spora impreza mógł tak spędzić 2 dni. Stwierdziłem, że sprawdzę jak można by go wspomóc w potrzebie.

Miał to być szybko napisany prosty skrypt dlatego padło na Pythona. Dodam, że nigdy wcześniej nie bawiłem się z Facebookowym API, ale jak się okazuje jest bardzo intuicyjne i dobrze udokumentowane, dlatego łatwo znaleźć to co się potrzebuje.

Całość zajęła ok 20 min wraz z researchem i pobraniem bibliotek. Wrzucam bo może komuś się przyda jako sample lub znajdzie się w podobnej sytuacji co w/w delikwent.

// kod przeniesiony na gist’a

link: https://gist.github.com/n0-clues/7212284

Żeby zadziałało trzeba wygenerować swój Access Token [1]. Następnie podajemy ID eventu i podajemy imię, nazwisko, cześć nazwiska ‚ofiary’ ;>. Access Token musi mieć odpowiednie uprawnienia żeby można było bawić się z eventami, druga sprawa konto, dla którego event został wygenerowany musi mieć uprawnienia do danego eventu (np. musisz być zaproszony, lub musi to być otwarte wydarzenie).

Skrypt szuka wśród wszystkich zaproszonych osób. Można go zmienić, żeby np szukał tylko po osobach, które potwierdziły swój udział. Też mógłby np automatycznie pobierać zdjęcia wyszukanych osób, żeby nie trzeba było przeklikiwać ich w przeglądarce, ale to już zostawiam potomnym.

hf!

Więcej linków:

  1. https://developers.facebook.com/tools/explorer – Generowanie Tokena
  2. https://developers.facebook.com/docs/reference/apis/ – Dokumentacja API
  3. https://github.com/pythonforfacebook/facebook-sdk/ – SDK dla Pythona
Reklamy
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: